«Новели одного вечора «Щастя на завжди»
17 січня 2007 року в Києві пройшли прес-брифінг Василя Кожелянка та презентація його нової книжки спільно з анонсом книжки письменниці-дебютантки Наталки Забрамської.
Презентація нових книжок і мульти-медіа брифінг Василя Кожелянка проводились о 17-00 в УНІАН під назвою «Письменник, який у 2001 році передбачив «помаранчеву» революції та її наслідки».
З прес-релізу для УНІАН
Цікаво, що автор роману «Тероріум» Василь Кожелянко за три з половиною роки до відомих подій кінця 2004 року в Україні передбачив і півмільйонні мітинги, і «Велику листопадову націонал-демократичну революцію», і вигнання з Банкової старої влади, і навіть деякі контраверсійні процеси пореволюційного буття у верхівці влади
(Тарас Марусик, «Україна молода», № 225 за 01.12.2005)
Василь Кожелянко — один з найпарадоксальніших українських письменників, який кинув виклик історії, створив справжній шедевр пригодницького жанру (українського «Індіана Джонса»), презентує свою нову книжку про виживання в умовах новітнього речового тоталітаризму...
У 1998 році вихід текстів Василя Кожелянка у часописі «Сучасність» об’єднав ветеранів ВОВ та ОУН-УПА.
У 2002 році вийшла його книжка, у якій передбачено «помаранчеву» революцію та її наслідки.
У 2006 році він став єдиним за останні п’ять років сучасним українським письменником, чий роман вийшов книжкою у Фінляндії.
З листа фінського перекладача «Срібного павука» до Василя Кожелянка:
Ееро Балк, Гельсинкі, 14 січня 2007
У перший день 2007 року йому виповнилось 50. І цього ж року очікується вихід перекладів майже усіх його романів у Росії.
Він — політичний аналітик, журналіст та письменник, чиїх книжок найбільше видало культове українське видавництво «Кальварія». У січні 2007 року вийшла його десята «кальварійська» книжка і виповнилось десять років од написання найвідомішого роману Василя Кожелянка «Дефіляда в Москві».
(Олег Сидор-Гібелинда, газета «Дзеркало тижня» № 10 (385), 16-22 Березня 2002 року)
Скінчивши з «українською альтернативною історією» (від «Дефіляди» до «Тероріуму»), створивши блискучу історичну реконструкцію, яку вже читають і фіни («Срібний павук»), Кожелянко повернувся до чистої реальності сьогодення і 17 січня презентує у Києві свіже видання повної «Дефіляди» («Дефіляда в Москві», «Конотоп» та «Людинець пана Бога» – в одній книжці) та нову книжку «Логіка речей». «Логіка речей» — це гола правда, а у цьому житті немає нічого смішнішого й страшнішого за правду...
З листа Галини Гордасевич (українська поетка, дисидентка, авторка більше 30 книжок, серед яких «Степан Бандера — людина і міф») до Василя Кожелянка, який надійшов на адресу «Кальварії»:Доля хотіла, щоб наступного дня я... побачила Вашу «Дефіляду в Москві». Я зайшла і купила, хоч це обійшлося мені в 10% моєї місячної пенсії.
Ввечері того ж дня я не дуже добре себе почувала, то випила дві таблетки снодійного і, щоб посилити їх дію, почала читати «Дефіляду». Але вона виявилася сильнішою за дві таблетки нозепаму, і я не заснула, поки не дочитала до кінця. А наступного дня я гірко пожалкувала, що зараз не маю ні грошей, щоб передплачувати «Сучасність», ні часу, щоб читати її в бібліотеці (зрештою бібліотека теж, мабуть не передплачує), бо я вже два роки жила б, знаючи, що таке «Дефіляда в Москві».
Прекрасна річ, хоча підозріваю, що всілякі зануди, в яких ні на крихту почуття гумору, звинувачують Вас в відсутності патріотизму. Я так не думаю.
Всього Вам доброго!
Галина Гордасевич, 28.11.2000 р. Львів
А ввечері того ж дня у кнайп-клубі «Купідон» відбулися літературні читання вже відомого в Україні автора спільно з письменницею-дебютанткою Наталкою Забрамською. Читання анонсувалися під назвою «Новели одного вечора «Щастя на завжди» для людей з міцною нервовою системою від Василя Кожелянка та Наталки Забрамської», оскільки обидва автори представляли свої книжки реалістичних новел: «Логіка речей» і «Назавжди». По закінченні вечора присутні могли придбати книжки Кожелянка й отримати автограф автора, а також прочитати фрагменти анонсованої книжки Забрамської у reading-copy.
З reading-copy Наталки Забрамської про авторку:
Наталка Забрамська — соціальний психолог, перекладач, науковий працівник Інституту соціальної та політичної психології. Працює інформаційним продюсером аналітичного відділу телевізійної служби новин. Збірка новел «Завжди» — авторський дебют.
«Завжди» — збірка новел, основною тканиною яких є найпотаємніші думки, в яких люди рідко зізнаються навіть собі. Анатомія душевного стану в різних життєвих ситуаціях. Колізії людських стосунків, лише як поштовх до війни з самим собою.