Відкрита платформа для дебатів про сучасну культуру
КУЛЬТУРА І МИСТЕЦТВО
Українське суспільство не має достатньої інформації про сучасну культуру. Це є бар’єром до сприйняття українцями справжніх цінностей і однією з причин «хохлятизації» України. З цієї ж причини європейці дуже мало знайомі з українською сучасною культурою та мистецтвом.
Завтра в Україні починаються дні «Французькоїосіні», що триватимуть до 30 жовтня. Культурну програму Французької осіні в Україні було представлено сьогодні директоркою Французького культурного центру в Україні Аішою Керубі. Разом зі своїми працівниками вона була сьогодні ньюзмейкером на «Кальварійських посиденьках».
Точніше кажучи, вже не на «Кальварійських посиденьках», а на «Відкритій платформі». Там же (на цій самій «Відкритій платформі») також було представленоновий культурно-інформаційний інтернет-часопис «Культбіт», який має з’явитися в інтернет-просторі 30 вересня.
Як відомо, півтора року в УНІАН періодично проходили «Кальварійські посиденьки». За цей час було обговорено багато різних тем, перепробувано різні форми роботи з різними ЗМІ і з різними цільовими аудиторіями (бібліотекарями, студентами, редакторами журналів).
Тепер за підтримки European Cultural Foundation, БФ «Фундація видавництва «Кальварія» й УНІАН буде відбуватися «Відкрита платформа для дебатів про сучасну культуру, мистецтво та авторське право». Кожного тижня проходитимуть зустрічі з митцями, дискусії за участю видавців, письменників, юристів, представників громадських організацій, представників влади, будуть презентуватися новинки театру, музики, літератури, тренінги та семінари для редакторів і журналістів.
І це все робитиметься задля консолідації зусиль творчих особистостей, громадськості, недержавних громадських об’єднань, державних і комерційних організацій, а також мас-медіа для розвитку інформаційної інфраструктури сучасної української культури і мистецтва і створення відкритої платформи для розвитку діалогу між різними суспільними групами про культурний обмін.
Як виявилося, цей проект стартував власне на сьогоднішніх «посиденьках», і його представили Петро Мацкевич і Ксенія Сладкевич, які є його авторами.
Як зазначено в прес-релізі, в Україні не розвинена інфраструктура культурницької сфери. Отже, українське суспільство не має достатньої інформації про сучасну культуру. Це є бар’єром до сприйняття українцями справжніх цінностей і однією з причин «хохлятизації» України. З цієї ж причини європейці дуже мало знайомі з українською сучасною культурою та мистецтвом.
«Щотижневі посиденьки в УНІАН» будуть обговорювати такі теми, як культурне середовище і окремі явища культури в усіх сферах, включно з рекламою і порнографією, авторське право, культура і бізнес та культура як бізнес, професійність і культура журналістів.
До речі, Петро Мацкевич відзначив, що журналісти в нас дуже некваліфіковані, а ЗМІ – зашумлені і подібні на забитий унітаз: вода може хлюпнути на вас, а не потекти за призначенням. А Ксенія Сладкевич заявила, що в нас досі немає сформованої сучасної української культури. Ні держави немає, ні культури. Але те, що немає культури, є більш небезпечним, бо без неї немає народу.